Everyday arts & poetry magazine

Kamemberai gruodžio saulėje

The Persistence of Memory, by Salvador Dalì

Kaip ten sakoma, laikas sustojo. Nesustojo jis nė velnio – šiandien laikas pasiėmė laisvadienį. Tai yra išdaužė ciferblatą pajūrio akmenuku (vulkaninės kilmės, kaip ir viskas šioje saloje) ir pabėgo. Nulėkė šiaurės kryptimi, kontinento link. Basas, vienom kojinėm (dryžuotom Gallo), pasistraksėdamas ant kojos, ant kitos. Gruodis vis tik, tegu ir itališkas.
Ar kas jo pasigedo? Kas tau! Kalėdos ir toliau švietė vitrinose, turistai pirko suvenyrus ir ekspresą, vietinės našlės šviežią skumbrę ir espresso.
Kur išėjo laikas? Pirmiausia patraukė ant Bergamo kalvų. Sustingo ant vienos kojos lyg flamingas. Saulė maloniai šildė. Tolumoje, vos vos virš miesto, plūduriavo rūkas, migla, tąsi ir tiršta. Tokioj nenuskęsi, tokia tik pridengsi. Nuodėmę, nuoskaudą, nusikaltimą. Tobulas Sin City atributas. Dekoras ir garso izoliacija. 🙈🙉🙊
Ar laikas turi klausą? Kažkada turėjo, vėliau apkurto. Laikas eina. Laikas bėga. Laikas sustoja. Jau laikas. Dar ne laikas. Laikas pagydys. Jei dar ir iš mirties prikeltų, būtų dievas. Bet yra tik laikas, su krūva pareigų ir deadline’ų. Jis net neturi asistento. Neturi asmeninio gyvenimo. Neturi gyvenimo draugo. Neturi šuns. Tik daugybę žadintuvų, kukū, appsų, smėlio klesidrų. Su kiekvienu nauju Rolex’u jo siela tuštėja. Salvadoras Dalì turbūt geriausiai perprato laiką. Interviu paklaustas, ar “La persistència de la memòria” yra atsakas į Einsteino reliatyvumo teoriją, atsakė, jog tai atsakas į siurrealistinę saulėje besilydančio kamembero idėją.
Kaži ar grįš iki metų galo. Pabėgo šiaip dienai. Bet jei užsibus? Jei sušals ar prišals? Jei pamils savo naująjį Aš – Pabėgėlio? Laisvo kaip vėjas? Jei susikeis vietomis su Vėju? Taps reliatyvesnis už reliatyvumą? O vėjas, vėjas įsusuks pro iškultą ciferblatą ir sukeis rodykles vietomis? 3 minutės ir 56 valandos.
Ar 2017-ieji vis vien ateis?

Advertisements

Say it!

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Basic HTML is allowed. Your email address will not be published.

Subscribe to this comment feed via RSS

%d bloggers like this: